Св. Михайло і дракон – Рафаель Санті

Св. Михайло і дракон   Рафаель Санті

У холодному пейзажі з силуетом палаючого міста далеко. Св. Михайло щойно притулив диявола до землі і збирається вбити його ударом меча. Монстри, що плазують з усіх боків, нагадують про створених Иеронимусом Босхом, в той час як фігури в центрі нагадують тих, що з Пекла епічного вірша Данте “Божественна Комедія”.

Зліва лицеміри в свинцевих пальто, засуджених слідувати за їх болісним шляхом, в той час як праворуч злодії, замучені зміями. Посилання на фламандський живопис пропонують середу Урбіно, де Північні впливу були все ще досить яскраві. Уява Рафаеля, що особливо розвинене в деталях Св. Михайла, більш врівноважено у постаті Архангела, центрі всієї композиції.

Це почуття рівноваги і самовладання розвинені далі в інших двох панелях, де пейзаж, все ще умбрского походження, підкреслює спокій фігур, незважаючи на драматичний характер предмета. Ці маленькі панелі показові з моменту, в який живописець збирає стилістичні плоди того, що він досі асимілював і, в той же час, викладає ілюстровані проблеми, які будуть розвинені в майбутньому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Св. Михайло і дракон – Рафаель Санті.