Сватання майора – Павло Федотов

Сватання майора   Павло Федотов

“Сватання майора” – центральний твір зрілого періоду творчості майстра. Воно виявило принципи його мистецтва, його метод і майстерність. За нього Федотов удостоївся звання академіка.

Сюжет картини може бути виражений першої фрази з опису, зробленого самим художником: ” В купецький дім сваха призводить нареченого-майора”.

Проте з усіх персонажів картини сам наречений менше всього цікавить художника. Він зображений на другому плані, як фігура, потрібна тільки для пояснення причини переполоху в купецькому будинку.

Інші персонажа картини розбиті на групи, кожна з яких розвиває свою сюжетно-образну лінію в межах теми картини. В центрі композиції – тікає наречена і матінка, намагається її утримати.

Взаємодія цих персонажів – одна з головних ліній розвитку сюжету. Підкоряючись волі художника, глядач переходить від персонажа до персонажа, всі вони виявляються пов’язаними між собою жестом або позою.

Таким чином створюється свого роду “композиція руху”. Сам метод групування дійових осіб є новим для російської жанрового живопису прийомом. Художник так має кімнату і діючих осіб, що в глядача створюється мимовільне відчуття, ніби він заглянув у вікно і побачив переполох, який панує в купецькому будинку.

“Сватання” дійшла до нас у двох варіантах. Ще один варіант знаходиться В Третьяковській галереї Федотов переробив повторення своєї картини. Незважаючи на те, що картина невелика за розмірами, вона дуже ретельна по обробці.

Як пояснення до “Сватання майора” Федотовим написана віршований твір – знаменита “Рацея”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Сватання майора – Павло Федотов.