Свати – Микола Пимоненко

Свати   Микола Пимоненко

Український живописець, дуже захоплено зображував саме українську культуру, її звичаї, традиції і побут, таким чином, перед нашим поглядом з’являється чергова його картина під назвою “Свати”. Необхідно сказати, що з боку етнографічної точності, зображений на картині український обряд виконаний як не можна краще.

На цій картині, глядач може побачити досить звичайна справа, і навіть кілька традиційне дійство, яке називається сватанням. Ми бачимо, як сидять свати, вони перев’язані спеціальними рушниками і спілкуються з жінкою. Жінка є матір’ю дівчини, яка сидить віддалік, як це і було покладено споконвіку. Дивним чином точно промальовані національні одягу, в які одягнені герої картини.

Таким же чином, вражає і досить точне промальовування тодішнього типового житла, варто відзначити, що, незважаючи на уявну порожнечу в приміщенні, це не є вигадкою автора, в ті часи, все, що повинно бути на кухні, це стіл, піч і лавки. Невипадково автор відмінно промальовує ікони, які стоять зверху, над обіднім столом, у минулому він мав великий досвід в іконопису та різьблення по дереву, тому ікони виконані дуже якісно і достовірно.

Майстер дуже достовірно передає всі фарби, що робить полотно більш реалістичним і вірним з точки зору передачі сюжету. Також варто відзначити і вражаючу гру світла, що проникає в приміщення через два вікна і охоплює собою все, таким чином, майстер актуально грає з тінню і відблисками на деяких поверхнях і людей. Точність промальовування окремих етнічних деталей дозволяє не тільки розглянути ікони, але навіть побачити візерунки на одязі та рушниках, які висять поверх ікон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3.75 out of 5)