Свиняче стадо, Бретань – Поль Гоген

Свиняче стадо, Бретань   Поль Гоген

Французька провінція зі своїм неповторним патріархальним сільським колоритом завжди вабила Гогена. Тут він бачив спокій, розміреність, якусь невинність і чистоту людей – все це виступала антагоністом шумного суетливому місту.

У 1885 році, прагнучи піти від грошових проблем, художник приїжджає в невелике містечко Понт-Авен і обгрунтовується в пансіоні Глоанек. Знаходячи тут, Гоген очолює так звану понт-авенскую школу, вихідцям якій судилося стати ідейними натхненниками постімпресіонізму.

Саме тут, під впливом цих мальовничих місць, майстер розробляє новий для своєї творчості стиль, почерк – клуазонизм. Згідно цій манері, чільну роль Гоген відводив пластичності лінії і насиченості кольору, позбавивши його непотрібною варіації відтінків. В результаті створювалося надзвичайно яскраве декоративне панно, яким би простим не здавався сюжет.

Прикладом таких метаморфоз може служити картина “Бретонська пейзаж зі свинопасом”, створена Гогеном в 1888 році. Звичайна побутова сценка у Гогена перетворюється в барвисте полотно, яскраве і монументальне.

Головну роль художник відвів тут кольором, а саме, зелений колір веде провідну партію. Весь інший колорит неминуче поглинений насиченим зеленим.

Не відразу вдається перевести свою увагу до основних героїв сюжету – хлопчика-пастуха, живності, прекрасного ландшафту і багатою природою, так як колірний колорит невпинно витісняє все інше.

Гоген ніколи не прагнув у своїй творчості передавати який-небудь рух, навпаки, стан спокою і споглядання є однією з основних рис живопису майстра. Ось і “Бретонська пейзаж” дихає спокоєм і відрізняється навіть певною статичністю, однак, філігранне володіння силою кольору і світла, властиві Гогену, перетворює буденне сільську мізансцену в яскраву картину, наділену декоративністю і монументальністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)