Світанок у кварталі Есивара – Утагава Хиросигэ

Світанок у кварталі Есивара   Утагава Хиросигэ

Квартал, де перебували публічні будинки, було засноване в 1617 році і називався Есивара, що буквально означає “Очеретяне полі”. Але незабаром первинні ієрогліфи були замінені на точно також звучала “Веселе поле”. Він був оточений ровом з водою і обнесено високою дерев’яною огорожею. Легендарний пожежа 1657 року знищила всі поселення у Ніхонбасі, і квартал Есивара був перенесений на нове місце – в Асакуса.

Район нового розміщення розважальних закладів став називатися “Сін Есивара” . До часу створення серії Есивара вважався найдорожчим і цікавим кварталом Японії. Центральний проспект називався Наканоте, його і зобразив Хиросигэ, вибравши передсвітанковий годину для своєї гравюри, коли гості, які залишилися на ніч залишали Есивара, як і пропонувалося правилами. Ще горять ліхтарі, але небо вже світлішає. Куртизанки у супроводі служниць проводжають гостей до воріт Омон – це головні ворота кварталу, які закривалися на ніч.

На передньому плані в напівтемряві – квітучі дерева сакури. Колорит пізнього варіанти гравюри дещо змінено порівняно з раннім. Трохи яскравіше відсвіт пурпурного висхідного сонця, ширше смуга передранкового неба, виразніше її контраст з нічним небом, чорним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Світанок у кварталі Есивара – Утагава Хиросигэ.