Свіжий вітер – Микола Ромадин

Свіжий вітер   Микола Ромадин

Ромадин володіє справжнім почуттям природи, він є справжнім художником-пейзажистом. Адже далеко не кожен живописець може бути пейзажистом, хоча кожен художник в тій чи іншій мірі змальовує природу.

У зв’язку з цим хотілося б навести слова відомого радянського художника С. А. Чуйкова, який пише: “Мені здається, що пейзаж як твір мистецтва не всякий живописець може написати, що для цього потрібне особливе обдарування. . . Справжній пейзажист не тільки бачить, але дізнається, з хвилюванням дізнається те чи інше явище і стан природи. І саме стан, а не тільки зовнішній вигляд природи є предметом вивчення, спостереження, осягнення художника.

У пейзажиста з природою ведеться, ймовірно, інтимна розмова мовою, зрозумілою тільки їм. В явищі природи пейзажист бачить прихований сенс, він відчуває, розуміє “душу” природи, і розуміє все по-своєму”.

Сказане Чуйковим в повній мірі можна віднести до пейзажиста Миколі Михайловичу Ромадину. Він вміє вести розмову з природою, вміє пізнавати її таємниці, ловити її найтонші стану, словом, уміє помічати і передавати те, що вислизає від багатьох. Звідси внутрішнє багатство і внутрішня значущість його полотен, різноманітність їх настроїв, їх емоційна виразність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)