Свіжий вітер. Волга – Ісаак Левітан

Свіжий вітер. Волга   Ісаак Левітан

Говорячи про важливість річки в житті кожної людини від давніх-давен і до сьогодення можна підкреслити її значення і як водного ресурсу, і як “магістралі”, зв’язуючої людей. Не менш цінна вона виявилася і для мистецтва. Наприклад, веселу Волгу з красивими крутими берегами описували багато письменники, поети і художники. Кожен помічав своєрідний норов цієї річки, порівнюючи її з життям, мінливим щастям і навіть пам’яттю. Залишив свій відгук про річці-матінки і Левітан В. І., його картина сповнена як символічного сенсу, так й краси, поезії.

Що зображено на картині? Волга, за якою йдуть, пливуть і котяться пароплави, баржі, ялики. Красивий схил берега, який схиляється до своєї господині, оберігаючи її спокій і межі. Він як мальовнича оправа в дорогоцінний перстень. Завжди поруч і завжди навколо звитяжця, яскравого і цінного своєю чистотою та прозорістю прикраси. Ніжно-блакитне небо зі своєрідним малюнком, зітканим білими, пухнастими хмарами. Чайки, що зустрічають річкових подорожніх, і проводжають їх до пункту призначення, як вірні пси, снують і грають у водних потоках. І веселий, сміливий вітер. Цей жартівник не задовольняється вічним танцем хмар під свою мелодію. Він підключає до загального веселощам і дим від пароплавів.

Азбукою Морзе розходяться позивні на тлі блакитного неба так, що читати ці нехитрі повідомлення можуть всі. І для кожного ясно, що дим благає про пощаду, просить про порятунок. Але примхливим виявляється вітер, захопив у полон цей дим. Не йде ні на які поступки. А жене і повністю розвиває його до повної прозорості. Веселощі підтримують і вітрила. Застоялися вони, і тому при першому подуві шалуна, розправили свої крила, потягнулися, і пішли в танок. Зважаючи на це, і Волга забула про свою поважність, пустилася колобродити і кудрявиться свої симпатичні баранці на водну гладь.

Свіжим вітерцем, який розганяє і все погане і думки тяжкі, подуло від полотна великого живописця. Майстер знав, як оживити глядача. Як підняти йому настрій. Яскраві тони картини пробуджують позитивні емоції. Все всередині мене переповнене вдячністю і бажанням оновитися. І стає зрозуміло, що головний герой картини ні річка, ні навіть вітерець. А сам споглядач цього прекрасного полотна, то є я. Я слухаю крики чайок, гудки пароплавів, шум води. І я бачу змагання вітру з водою, людини з природою. Все це уявлення для того, щоб я отримав величезне задоволення і радість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Свіжий вітер. Волга – Ісаак Левітан.