Свобода, запрошуюча художників прийняти участь у ХХІІ Салоні незалежних – Анрі Руссо

Свобода, запрошуюча художників прийняти участь у ХХІІ Салоні незалежних   Анрі Руссо

Картина під хитромудрим назвою “Свобода, запрошуюча художників прийняти участь у ХХІІ Салоні незалежних”, висловлює почуття подяки Руссо до цього суспільства, завдяки якому він здобув популярність, а також можливість отримувати замовлення та матеріальну винагороду за свою працю.

Художник завзято намагався домогтися загального визнання, але приймальна комісія офіційного Салону відрізнялася особливою прискіпливістю, тому справжню Свободу Руссо давав тільки Салон незалежних. За весь час існування товариства Незалежних художників, Руссо тільки два рази не брав участь у його виставках.

Це хвалебне твір Руссо оцінили лише його найближчі друзі, а захоплений Делоне висловив думку, що художник помилково потрапив не в ту епоху, і в інший час самобутній талант Митника міг бути затребуваним для прикраси палацових стін.

Алегорична фігура, що символізує Свободу, підноситься над живописцями і будівлею, де в той час відбувалися виставки Незалежних. Художники урочисто направляються зі своїми роботами до Салону. Під лапою стилізованого лева лежить список художників, куди Руссо вніс і самого себе. Серед відомих персонажів – Сера, Пісарро, Синьяк.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Свобода, запрошуюча художників прийняти участь у ХХІІ Салоні незалежних – Анрі Руссо.