Священні Гімалаї – Микола Реріх

Священні Гімалаї   Микола Реріх

Понад хмар здіймаються величні вершини священних Гімалаїв, підносяться, як особлива захмарна країна. Найвище знання, самі натхненні пісні, найпрекрасніші звуки і кольори створюються на гірських вершинах. На найвищій горі знаходиться Вища.

Вічні сніги Гімалаїв – це священна земля – місце, де за переказами, живуть вищі буддійські та індуїстські божества. Це місце, де народжувалися легенди і сказання.

Картина “Священні Гімалаї” написана так, ніби художник знаходився на одній з вершин, але ніяк не внизу, в долині. Це якість робить його картини гір космичними. Перед нами відкривається панорама з дуже великої висоти. Щоб так написати, потрібно побувати на таких висотах, особливо на перевалах, де дуже холодно і писати фарбами неможливо. Художник бачив ці вершини в дусі, і в своїй уяві він бував там, де не ступала нога людська.

Кожна з картин Гімалайської серії наповнена своїм особливим змістом і звучанням. Це не просто пейзаж, не просто мить життя, але “перли шукань” пошук вищого сенсу буття. Всемогутня, таємнича сила прихована в картинах художника, присвячених Гімалаям. Вони насичені Космічними енергіями. У них представлений світ величаво-мудрої краси, здатної зцілити людину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)