Свята Інесса і ангел вкриває її покривалом – Хусепе Рібера

Свята Інесса і ангел вкриває її покривалом   Хусепе Рібера

Картина написана на сюжет з Біблії. Юну християнку, мученицю Інесу, оголеною виставили на ганьбу, віддали на поталу натовпу за її відданість християнській вірі. Але бог врятував її: чудесним чином миттєво виросли довгі волосся і сховали її тіло від ганьби, а потім з’явився ангел закутав її білим покривалом.

Зворушливий образ прекрасної мучениці зовсім не замутнений насильством і знущанням, яким вона піддалася. Інеса стоїть на кам’яних плитах на колінах. Вгорі видно лиш рука і обличчя ангела, а внизу – темне підземелля, звідки вивели Інесу. Її обличчя осяяне сяйвом величезних очей. Вся фігура залита світлом, фон неяскравий, розмитий, фарби золотисто-коричневі.

Свята Інесса уособлює стійкість і мужність, чистоту і красу, які не можуть заплямувати жорстокість, грубість і зло оточуючих.

Рібера писав Інесу зі своєї дочки. Це втілена краса невинності, отроческого цнотливості. Ні тіні еротичної привабливості не прослизає в зображенні сюжету. Інеса, що стоїть на колінах в дещо по-дитячому незручній позі, в каскаді розпущених, падаючих до підлоги пухнастих каштанового волосся, нагадує якогось волохатого звіра з милим обличчям дівчини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Свята Інесса і ангел вкриває її покривалом – Хусепе Рібера.