Свята Катерина Олександрійська – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Свята Катерина Олександрійська   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Картина італійського живописця Караваджо “Свята Катерина Олександрійська”. Розмір картини 173 х 133 см, полотно, олія. Ця картина релігійного змісту написана художником на замовлення кардинала Франческо Марія дель Монте.

Свята великомучениця Катерина була родом з Олександрії, її мученицьку кончину відносять до 307 році нашої ери при Максимине. Оповідання про відзначення її пам’яті і про її мощах вперше згадуються в сьомому столітті нашої ери, коли мощі святої були відкриті єгипетськими християнами і перенесені в монастир на Синайській горі. Монастир цей залучав багато паломників, і шанування святої поширилося спочатку в православної церкви, а затемм перейшло і в римську курію, де їй католиками присвячено безліч віршованих гімнів і легенд.

На Синаї був утворений орден лицарів святої Катерини Олександрійській, для захисту паломників, які прибували на поклоніння її мощам. Пам’ять святої Катерини Олександрійської вшановується 24 листопада. В країнах західної Європи і в католицькій церкві свята Катерина Олександрійська, славилася своєю вченістю і талантами, вважається покровителькою учня юнацтва. З художніх зображень святої Катерини Олександрійської кращою роботою вважається картина Корреджо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Свята Катерина Олександрійська – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.