Свята Катерина Сиєнська просить Христа звільнити Пальмертину – Джироламо ди Бенвенуто

Свята Катерина Сиєнська просить Христа звільнити Пальмертину   Джироламо ди Бенвенуто

Джироламо ди Бенвенуто працював в основному в Сієні та її околицях, тому св. Катерина, покровителька цього міста, часто фігурує в його творах. На невеликому панно, час створення якої невідоме, переданий епізод з легенди про неї і про інший черниці-доминиканке по імені Пальмертина.

Всупереч спробам Катерини помиритися з Пальмертиной, та живила до святої непримиренну злість. Незважаючи на це, коли Пальмертина смертельно захворіла, Катерина молилася, щоб та не була засуджена на вічні муки, померши нераскаянной. На першій частині панно зображений Христос в оточенні херувимів, що з’явився Катерині під час молитви і попередив її, що Пальмертине немає порятунку; за спиною Катерини диявол, зазвичай чергував біля смертного ложа грішників, щоб викрасти їх душі, тримає в лапах довгий список гріхів Пальмертини.

Благання Катерини зрештою схилили Христа не дозволити Пальмертине померти, поки вона повністю не покається, і тим позбавивши диявола видобутку. На сцені в правій частині панно Катерина і чернець присутні біля смертного ложа Пальмертини, яка нарешті повністю розкаялася і помирилася зі святою. СВ. КАТЕРИНА СИЄНСЬКА. Катерина чинила опір спробам батьків видати її заміж і вступила до ордену домініканців, щоб піклуватися про бідних і хворих. Вона випробувала безліч містичних випробувань: в одному з них Христос запропонував їй на вибір два вінця – золотий і терновий, і вона вибрала терновий; в іншому вона отримала стигми; і, подібно Катерини Олександрійської, вступила в містичний шлюб з Христом.

Все своє життя Катерина присвятила зміцненню і очищенню папської влади. Вона вважається покровителькою Італії і шанується в своєму рідному місті Сієні, де Доменіко Беккафуми зобразив її в білих чернечих одежах, одержує стигми. На інших живописних полотнах вона в чорно-білому вбранні ордену домініканців, може тримати лілію або чотки або ж показувати свої стигми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Свята Катерина Сиєнська просить Христа звільнити Пальмертину – Джироламо ди Бенвенуто.