Свята Лючія на смертному одрі. 1379-84 – Альтикьеро та Дзевио

Свята Лючія на смертному одрі. 1379 84   Альтикьеро та Дзевио

Раймондо де Лупи, брат Боніфація, в 1377 р. одержав дозвіл побудувати на площі перед падуанским собором св. Антонія капелу-усипальницю. У 1379 р. він був похований вже в цій капелі. Розпис бочарного склепіння капели була виконана в 1379-1384 рр. Альтикьеро і його майстерні.

Крім вотивних портретів донатора і його сім’ї на фресках були зображені Ісус і троє святих: св. Георгій, св. Катерина і св. Лючія. Фрески, розташовані рядами, один над одним, повторюють розпис капели Дель Арена, виконану Джотто.

Репродуцируемая тут картина знаходиться в кінці нижнього ряду на правій стіні капели. Смертний одр св. Лючії, оточений натовпом, художник зобразив у притворі готичної базиліки, що нагадує собор св. Антонія. Всі погляди спрямовані на прикрите фатою прекрасне обличчя Лючії, яке є формальним, і ідейним центром картини.

Зображені в профіль знатні чоловіки на передньому плані – шедеври творчості Альтикьеро. Гострий погляд та індивідуальні риси особи величавого чоловіка у важкому темно-бордовому плащі підкреслені туго стягнутим за вухами головним убором.

Перед ним зображений трохи отвернувшийся чоловік у червоному плащі з живим наглядовою особою – це теж конкретний портрет, як і зображений також в профіль чоловік з невеликою борідкою і з суворим поглядом у темному плащі праворуч біля краю картини. Пластичні і драматично експресивні фігури жінок-плакальниць у одра написані в традиції Джотто. Схематичне зображення натовпу на задньому плані – робота товаришів Альтикьеро по майстерні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)