Святе сімейство – Джорджоне

Святе сімейство   Джорджоне

Картина “Святе сімейство” або “Мадонна Бенсон” написана венеціанським художником Джорджоне приблизно в період з 1500 по 1505 рік. Святе сімейство – у християнських уявленнях сім’я, в якій народився Ісус Христос, найближче оточення немовляти Ісуса в дитинстві, що включає його матір Діву Марію та її чоловіка Йосипа Обручника.

Діва Марія, в християнстві мати Ісуса Христа непорочно його зачавшая. Батьки Марії, праведні Іоаким та Анна були бездітні до похилого віку. У 12 років Марія дала обітницю вічного дівоцтва. По досягненні Марією повноліття їй знаходять старого чоловіка Йосипа, який поважає її обітницю. В його домі Марія працювала над пурпурною пряжею для храмової завіси, під час прядіння відбулося Благовіщення.

Після народження Ісуса Христа Марія біжить з ним і Йосипом від царя Ірода в Єгипет, а після смерті Ірода повертається в Назарет. Марія присутній на Голгофі, і, згідно християнської традиції, насамперед їй є Христос після свого воскресіння. За однією з версій, Марія тихо жила в будинку Іоанна Богослова, якого Христос велів їй усиновити. За успінням Марії, тобто разлучением душі Марії з тілом, слід чудове возз’єднання та тілесне вознесіння на небо.

Ісус Христос, згідно з традиційним християнським віровченням, Боголюдина, що вміщає в “ипостасном” єдність Своєї особистості всю повноту Божественної природи і всю конкретність людської природи; в одній особі Бог-Син, Логос, “не має ні початку днів, ні кінця життя” – і людина, мав етнічну приналежність, вік і тілесні прикмети, що народився в світ і в кінці підданий умертвінню. Для ісламу Ісус Христос – один з пророків, що передували Мохаммеду.

З точки зору історичної науки, Ісус Христос – прийшов і діяв в іудейській середовищі релігійний діяч першої половини 1 століття нашої ери, з діяльністю учнів якого пов’язаний початок християнства, який народився, мабуть, трохи раніше 4 роки до н. е. , що проповідував у рідній Галілеї та інших землях палестинського ареалу і страчений римськими властями на Голгофі близько 30 року до нашої ери.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)