Святе сімейство і ангели – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Святе сімейство і ангели   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Протягом 40-х років Рембрандт кілька разів звертається до теми святого сімейства. Одне з кращих рішень цієї теми – ермітажна картина “Святе сімейство”, створена художником у 1645 році. Євангельська сцена породжує у глядача безліч асоціацій з повсякденного народної життям, сучасної Рембрандту. Тиша, спокій порушуються лише звичними звуками життя. Потріскують дрова, чується тихий одноманітний стук плотничьего сокири.

Кімната оповита ніжним півмороком; з різних джерел м’яко вливається світло, трепетно ковзаючи по обличчю Марії, висвітлюючи колиска, надаючи зображеному відтінок одухотвореності. Злегка поворухнувся уві сні дитина, і жінка, підкоряючись материнському інстинкту, відривається від читання, піднімає завісу і стурбовано дивиться на малюка. Вона – сама чуйність, сама настороженість. По суті, велика людяність і проникливість картини створюється лише одним з її поглядом.

Світла височина піднесення миті позначається і в тому, що до матері та хлопчика нечутно спускаються ангели. У цьому творі художник ніби перегукується з майстрами голландського побутового жанру. Але на відміну від них не тихий затишок повсякденного життя хвилює Рембрандта в першу чергу, а велика краса простих людських відносин. При спостереженні за жінкою сидить у колисці сина, йому достатньо було побачити лише один її трепетне рух, хвилинний поворот голови, заклопотаний погляд, щоб відчути поезію материнського почуття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Святе сімейство і ангели – Рембрандт Харменс Ван Рейн.