Святе сімейство під дубом – Рафаель Санті

Святе сімейство під дубом   Рафаель Санті

Картина майстерні Рафаеля Санті “Святе сімейство під дубом”. Розмір картини 144 x 110 см., дерево, олія. На картині зображений художником класичний варіант святого сімейства з Іоанном Хрестителем. Останні станкові твори Рафаеля несуть в собі ознаки назріваючого в його творчості кризи. Майстер спокійних гармонійних образів, Рафаель надзвичайно органічно висловив дух класичного етапу в мистецтві

Високого Відродження. Проте в цьому мистецтві відбувався поступовий, але неухильний процес наростання драматичних елементів, появи гострих конфліктів, втілення яких засобами рафаэлевского мистецтва було можливо тільки до певної межі. Своєрідним кордоном опинилася тут “Сікстинська мадонна”. Подальший шлях у цьому напрямку вимагав більш рішучої зміни всього устрою образів.

Для Мікеланджело, образи якого завжди несли в собі риси глибокого драматизму, перехід на нові шляхи був природним і закономірним. Рафаель ж намагався вирішити нові завдання, спираючись на свою сформовану образну систему. Так виникали або штучно драматизовані образи, наприклад “Несення хреста” , або роботи, в яких вже відчувається відтінок академізму, наприклад “Святе сімейство під дубом”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Святе сімейство під дубом – Рафаель Санті.