Святе Сімейство з пташкою – Бартоломе Естебан Мурільйо

Святе Сімейство з пташкою   Бартоломе Естебан Мурільйо

У цій напрочуд теплою композиції немає нічого надзвичайного, містичного. Перед нами просто ідилічна сценка з життя іспанського сімейства. Немовля тримає в руці маленьку пташку. Біла собачка, яка сидить поруч, розчулено дивиться на неї. Батько дбайливо і ніжно підтримує хлопчика і, можливо, щось говорить чи то йому, чи то собачонке.

Мати на хвилину відволіклася від свого рукоділля і з ніжною і злегка стомленою посмішкою спостерігає за цією сценою. Зверніть увагу на те, що святий Йосиф зображений тут не побілені сивинами старцем, як це зазвичай прийнято, а молодим, повним сил чоловіком. Немає в цій картині і традиційних для релігійних полотен німбів над головами персонажів. Завдяки своїй буденності вся композиція нагадує релігійні роботи голландських і фламандських майстрів, часто потрактували сюжети Святого Письма в побутовому ключі.

Однак, швидше за все, Мурільйо не мав на увазі повторювати голландців, коли писав своє “Святе Сімейство”. Більш доречно припустити тут інше. Цілком можливо, що Мурільйо, будучи художником “автобіографічним”, зобразив у “Святому Сімействі” дозвілля своєї власної родини, давши картині відповідну назву лише для того, щоб “виправдати” її поява на світ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святе Сімейство з пташкою – Бартоломе Естебан Мурільйо.