Святе сімейство зі святою Катериною – Хусепе де Рібера

Святе сімейство зі святою Катериною   Хусепе де Рібера

Народившись в Іспанії, Хусепе де Рібера більшу частину життя прожив в Італії, спочатку працюючи в Римі, а потім – при неаполітанському королівському дворі. На його творчість вплинула живопис Караваджо з її контрастами світла і тіні, а також персонажами, немов прийшли з вулиці, але при цьому повними величі і природної краси.

Зображена на цій картині сцена заручення Святої Катерини з Христом освітлена яскравим спалахом світла, вихвативающей головних дійових осіб з напівтемряви.

Такий прийом, як і драпірування, що лежать великими, вільними складками, надає роботі відтінок театралізації, до якої були схильні живописці епохи бароко. І в той же час це твір наповнений живими людськими емоціями: Богоматір ніжно й тривожно схилила голову до Немовляти, свята Катерина з душевним трепетом цілує Йому руку. Особи святої Катерини і Богоматері, так само як і їх руху, красиві і ніжні, але при цьому стримані. Строгість і сентиментальність були відмітними особливостями творчості більшості Іспанських художників того часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Святе сімейство зі святою Катериною – Хусепе де Рібера.