Святе співбесіду – Старший Пальма

Святе співбесіду   Старший Пальма

В 1510-1520-х Пальма Старший був одним з найвідоміших майстрів Венеції. Його творчість сформувалося під впливом творів Дж. Белліні. З 1510-х він освоював мальовничі прийоми раннього Джорджоне і Тиціана, але прийоми цих майстрів у творах Пальми органічно поєднувалися з його індивідуальною манерою, з його підходом до трактування відомих сюжетів.

Улюбленими темами художника стали “Святе співбесіду” і “Св. Сімейство”. Він написав безліч варіантів, але завжди зображене носило характер ідилічних сцен на тлі сільських ландшафтів. Неквапливі, спокійні, помірно-емоційні бесіди, кілька манірні жести відображені майстром в роботах, для яких характерна властива венеціанцям багата колірна насиченість. Біблійна сцена у виконанні майстра перетворювалась у сільську ідилію, в реальне сучасне подія.

Інші відомі твори: “Св. Сімейство з Катериною св.”. 1520-е. Картинна галерея, Дрезден; “Св. Варвара”. Ок. 1522-1523. Церква Сайту Марія Формоза, Венеція; “Зустріч Якова і Рахілі”. 1520-е. Картинна галерея, Дрезден; “Юнак”. Ок. 1512-1515. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святе співбесіду – Старший Пальма.