Святе співбесіду – Вітторіо Карпаччо

Святе співбесіду   Вітторіо Карпаччо

Точний час написання цієї картини невідомо, і в різних джерелах можна зустріти різні її датування – від кінця 1490-х років до початку 1510-г. Більшість дослідників схиляється, однак, до того, що вона була написана близько 1500 року. Про те, що вона є досить ранній, говорить, насамперед, її зумовленість”.

Художник дуже ретельно передає всі складки одягів персонажів, вишивки, тріщини скель, занадто дробить” пейзаж. Самий жанр, до яким цього разу звернувся наш герой, був досить широко поширений в Венеції кінця XV – початку XVI століть. На таких полотнах звичайно зображувалися Мадонна з Немовлям і кілька святих на тлі ідилічного пейзажу. Іноді в цю сцену в пейзажі” включався і портрет замовника.

Всі необхідні деталі в Карпаччо, здавалося б, присутні. Але співвідношення природи і людини в його роботі дещо інше, чим це було прийнято у венеціанців. Вважають, що прототипом” для Святого співбесіди” Карпаччо послужила невелика однойменна картина Мантеньї, де персонажі точно так само зображені на тлі величної арки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Святе співбесіду – Вітторіо Карпаччо.