Святий Бернардин Сієнський – Карло Крівеллі

Святий Бернардин Сієнський   Карло Крівеллі

Картина ставилася до пределле великого вівтаря, встановленого у 1493 році в церкві святого Франциска Фабріано. Дві стулки знаходяться в эстергомском Християнському музеї, дві – в римському замку Сант-Анджело і шість – в паризькому Музеї Жакмар-Андре. Дві головні картини – “Коронація Марії” і “Оплакування Христа”, – які є головними з пізніх творів Крівеллі, знаходяться в міланській Галереї Брера. За нашими відомостями, цей вівтар є останнім, заключним твором в творчість Крівеллі.

Роботи, які вважалися його пізнішими творами, належать пензлю його молодшого брата – Вітторіо Крівеллі. На наведеною тут картині зображений святий Бернардин Сієнський, який був майже сучасником Карло Крівеллі. Зображення святого трохи шаржировано, окарикатурено. Видно, що, створюючи свої картини для вівтаря, Крівеллі випробовував велике задоволення і радість від незвичайних прийомів зображення, здаються іноді дивними. Наприклад, заслуговують поваги старці не знають що робити від хвилювання, їх руху суматошни, метушливі.

Дивна форма книги в руці святого Бернардина, задумом автора, повинна викликати ілюзію перспективи, але відбувається зворотне: вона порушує всі правила і закони правильної перспективи. Авторство картин цього вівтаря багато ставили під сумнів, припускаючи, що в їх створенні брав участь молодший брат Крівеллі – Вітторіо. Однак вони настільки майстерності перевершують роботи Вітторіо, що не можуть бути віднесені до його творчості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)