Святий Георгій і дракон – Гюстав Моро

Святий Георгій і дракон   Гюстав Моро

Святий Георгій, що вражає дракона, – дуже популярний сюжет у живопису епохи Відродження. У XIX столітті інтерес до цієї теми з новою силою проявився перш за все в Англії, де святий Георгій вважався уособленням військової доблесті. Ймовірно, роботу над полотном “Святий Георгій і дракон” Моро почав у 1870 році, однак незабаром надовго забув про нього і закінчив його лише через багато років на вимогу замовника, який заплатив за картину 9000 франків. Плащ святого Георгія розвівається на вітрі подібно крилам птиці, а голову святого воїна оточує написаний у вигляді диска німб.

Монументальність образу надає пірамідальна композиція, яку складає центральна група фігур. Моро описує героїчний момент тріумфу чоловічої сили. Між тим фігура принцеси додає відомий сюжет загадкову, і навіть філософську, нотку. Молитовна поза дівчата перегукується з вигином тіла дракона, що виявляє таємничий зв’язок між цими персонажами.

Знаючи неприховане огиду Моро до шлюбу, можна припустити, що в даному випадку картина передає неоднозначне ставлення художника до жінок, яких він завжди бачив прихований за зовнішньою красою джерело небезпеки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святий Георгій і дракон – Гюстав Моро.