Святий Георгій і дракон – Пітер Рубенс

Святий Георгій і дракон   Пітер Рубенс

Картина “Святий Георгій і дракон” – одна з найяскравіших робіт Рубенса, втілює релігійний сюжет. Написано полотно було, коли художнику виповнилося 29 років. Існують дві стійкі традиції зображення Георгія Побідоносця – східна і західна. Східні канони передбачають більш духовне сприйняття сюжету – юнак, як правило, худорлявий, молодий, безбород, він без усякого зусилля пронизує тонким списом схематично зображеного ворога.

Така інтерпретація – це лише наочне нагадування відомого біблійного сюжету. Представлене ж полотно, є яскравим прикладом західних традицій – реалістичний сюжет, фактично відчутні герої, яскраві емоції і неповторна динаміка. Рубенс “пожвавив” Святого Георгія. Глядач бачить м’язистого чоловіка на здибленому могутньому коні, який заніс високо руку, щоб убити наповал змія-дракона. Як завжди, живописець наситив свою картину драматизмом, в якому він бачив неймовірну силу, здатну впливати на релігійні почуття людей.

Майже весь простір картини займає вершник у важких обладунках і кінь. Мужнє спокійне обличчя Георгія, його впевнений жест – це хвала Рубенса образу ідеального чоловіка, захисника, героя. При цьому кінь ні в чому не поступається герою, вони обидва – стрімкість, сила, порив. Яскраві насичені кольори, контрасти темного і світлого наділяють роботу енергією, яка властива всім його картинам з динамічним сюжетом. Його пристрасний шанувальник Ежен Делакруа зазначив одного разу, що якщо порівняти роботи Рубенса і Веронезе або Тиціана, то останні будуть здаватися “жахливо сумирними”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святий Георгій і дракон – Пітер Рубенс.