Святий Георгій і дракон – Рафаель Санті

Святий Георгій і дракон   Рафаель Санті

Написана на замовлення картина в 1504 році для Генріха VII з Англії, Гвідо да Монтефельтро, Герцога Урбіно, уповноважив Рафаеля малювати картину Св. Георгія як подарунок для Короля і доручив Бальдассаре Кастільйоне, доставити її до Англії. Св. Георгій – один з найбільш популярних з християнських святих і є святим заступником Англії.

Він був улюбленим предметом художників епохи Відродження, які зображували його вбиває дракона. Згідно з легендою, цей монстр, жив в болоті поза стін міста і, з його палке дихання, могла отруїти всіх, хто наближався до нього. Щоб утихомирити дракона, місто надавав йому кілька овець кожен день. Але коли всі вівці були винищені, сини і дочки громадян стали наступними жертвами.

Жереб упав одного разу на принцесу, і Король неохоче послав її дракону. Св. Георгій, проїжджав повз і, бачачи діву в сльозах, віддав себе Богові і пронизав дракона своїм списом. Спис Св. Георгія було зламано в боротьбі, але гордий лицар збирався перемогти дракона з мечем, і так звільнив принцесу, яка зображена праворуч. До середини 16-го століття ця панель сформувала пару зі Св. Михайлом і драконом Рафаеля. Навіть при тому, що останній був намальований дещо раніше, факт, що вони – той же самий розмір і мають порівнянну іконографію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)