Святий Георгій і дракон – Содому

Святий Георгій і дракон   Содому

Содому – сієнський художник Високого Відродження. Його діяльність у Сієні засвідчена документально з 1501. Він навчався у Джованні Спансотти, сильний вплив якого помітно в ранніх роботах художника, у тому числі в першому великому замовленні майстра – фресках монастиря Монте Оливето Маджоре. Розписи на тему життя св. Бенедикта були розпочаті Синьорелли.

Він виконав десять композицій, решта двадцять дев’ять написав Содому. На цих фресках Содому зобразив і себе в оточенні звірів і птахів, які, за свідченням Вазарі, всюди супроводжували митця. З 1508 майстер працював у Римі. У творах римського періоду і пізніших він запозичив окремі фонові елементи, в основному архітектурні, у Рафаеля і Браманте.

Художнику приписують розпис центрального восьмигранника на плафоні Станці делла Сеньятура у Ватикані. Одним з головних творів художника стала розпис у спальні на віллі Фарнезіна зі сценами з життя Олександра Великого. Крім монументальних творів, художник створив картини на релігійні і міфологічні теми, під впливом гуманістичних ідей звертався до алегорій. Інше відоме твір: “Розп’яття з Марією та Іоанном”. Ок. 1540. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)