Святий Георгій, що вражає дракона – Ханс фон Аахен

Святий Георгій, що вражає дракона   Ханс фон Аахен

Картина німецького художника Ганса фон Аахена “Святий Георгій, що вражає дракона”. Розмір картини 50 x 56 см, масло, мідь. Святий Георгій, великомученик, побідоносець – за оповідям Метафраста, походив із знатного каппадокійського роду, займав високе положення у війську. Коли почалося Диоклетианово гоніння на християн, Георгій склав з себе військовий сан і став сповідником християнства, за що і був обезголовлений, після восьмидневних тяжких мук, в Нікомидії, близько 303 року.

Існує багато стародавніх житій і оповідей про життя, подвиги і чудеса святого Георгія. Чудо святого Георгія про дракона і про дівицю, так само як і житіє його, спочатку отримала літературну обробку на грецькому Сході, потім в X-XI століттях перейшло на Захід і пізніше поширилося в європейських країнах.

Зміст його в тому, що святий Георгій вбиває змія або дракона, який спустошував землю одного язичницького царя, щоб уникнути чого цар і громадяни змушені були віддавати йому на поживу своїх дітей. Коли на жертву змію виведена царська дочка, є святий Георгій, як молодий воїн і словом своїм і хрестом утихомирює змія, якого за його наказом царівна, як вівцю, наводить на своєму поясі в місто; після цього батько царівни і багато тисяч його підданих приймають хрещення.

Вчені болландисти, видали Acta Sanctorum, надають цьому диву алегоричне тлумачення і буквальний сенс його вважають апокрифическим. Але в народі усіх християнських країн це диво користувалося величезною популярністю і значно посилило шанування святого Георгія. В геральдиці і мистецтві святого Георгія зазвичай зображують юнаків, воїном на білому коні, що вражає списом дракона.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Святий Георгій, що вражає дракона – Ханс фон Аахен.