Святий Ієронім. Гравюра – Пітер Брейгель

Святий Ієронім. Гравюра   Пітер Брейгель

Гравюра художника Пітера Брейгеля “Святий Ієронім” із серії “Чесноти” зображує святого під час його перебування в сирійській пустелі, де Ієронім піддавався спокусам і спокусам. Блаженний Ієронім народився у християнській родині в місті Стридоне. Для завершення освіти батьки відправили його в Рим, де він вивчав світські науки.

Святий був хрещений близько 360 року вже в зрілому віці. В середині 370-х років святий Ієронім вирушив на Схід і близько 5 років прожив в одному сирійському монастирі, поєднуючи роботу над Священним Писанням з суворими аскетичними подвигами. У пустелі Ієронім супутниками собі мав, за його власними словами, “лише скорпіонів і диких звірів”.

Подібно Франциску Ассизькому, Антонію Великому і іншим, хто сповідував суворий аскетизм у своєму щоденному житті, він переживав яскраві сексуальні галюцинації і описав в одному з листів, як повинен був бити себе в груди, поки ця лихоманка не відпускала його. Крім того, святий Ієронім досконало вивчив єврейську і халдейську мови. У 386 році Ієронім влаштувався в Віфлеємі. За ним туди пішла римська аристократка Паула, яку він звернув в християнство. Вона засновувала обителі і монастирі, і саме тут протягом довгих років Ієронім перекладав Старий і Новий Заповіти на латинську мову.

Видатний учений свого часу, блаженний Ієронім залишив Церкви багате писемна спадщина: твори догматико-полемічні, морально-аскетичні, праці по тлумаченню Священного Писання, праці історичні. Але головним його подвигом був зроблений заново переклад на латинську мову книг Нового і Старого Завіту. Його версія перекладу під назвою Вульгата була одинадцять століть потому проголошена Тридентським собором як офіційний латинський біблійний текст.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)