Святий Ієронім – Леонардо Да Вінчі

Святий Ієронім   Леонардо Да Вінчі

За замовленням церковних властей Флоренції Леонардо да Вінчі почав невелику картину “Святий Ієронім”, нині зберігається у Ватиканській пінакотеці. Картина “Святий Ієронім” написана художником на рубежі 80-х років 15-го століття. Розмір картини 103 x 75 см., дерево, олія.

Ця картина художника, що зображає святого, який у покаянні завдає собі удари каменем, залишилася незакінченої. Художника Леонардо да Вінчі цікавила тут в першу чергу передача глибокого драматичного почуття і правдиве зображення людської фігури в складному просторовому розвороті. Близько 1482 року Леонардо виїхав із Флоренції в Мілан, де надійшов на службу до правителя Міланського герцогства Лодовіко Моро.

Примітно, що, пропонуючи Моро свої послуги, Леонардо да Вінчі рекомендувався в першу чергу як військовий інженер, потім як зодчий і фахівець в галузі гідротехнічних робіт і лише в останню чергу як живописець і скульптор. Сам від’їзд художника з Флоренції був пов’язаний, мабуть, з тим, що в столиці Тоскани Леонардо да Вінчі не міг знайти застосування своїм силам в здійсненні своїх інженерних задумів, ні як художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Святий Ієронім – Леонардо Да Вінчі.