Святий Ієронім призводить до монастиря лева – Вітторіо Карпаччо

Святий Ієронім призводить до монастиря лева   Вітторіо Карпаччо

Кожна картина з циклу для Скуола ді Сан-Джорджо більш самостійна, замкнута в собі, ніж картини циклу святої Урсули. Обумовлено це, перш за все, тим, що полотна з Скуола ді Сан-Джорджо не пов’язані єдиним розповіддю. Цикл розпадається на три серії, одна з яких присвячена святому Ієроніму, інша – святому Георгію, а третя і зовсім еклектична. Цикл святого Ієроніма складається з трьох полотен, однакових за розміром.

Разом з євангельськими картинами вони займають всю праву стіну приміщення. Очевидно, що всі три – Святий Ієронім призводить до монастир лева”, Смерть святого Ієроніма” і Бачення святого Августина” – були написані перш інших картин циклу. На одній з них навіть стоїть власноручний посліду Карпаччо: 1502″.

Як видно зі збережених композиційних начерків майстри, основну увагу він приділяв фону. Він опрацьовував його у всіх подробиці ще на стадії підготовчих начерків, в той час як діючих осіб позначав на малюнках дуже схематично.

Бути може, художника не надто цікавили сюжети, запропоновані братством святого Георгія, і тому він відігравався” на тлі? Хоча, незважаючи на це, працюючи для нього, він створив одну з кращих своїх картин, змагатися зі Сном святої Урсули” по популярності. З іншого боку, не ця речовинність келії святого, чи не ця обжитість”, так вірно передана Карпаччо робить Бачення святого Августина” настільки привабливим?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Святий Ієронім призводить до монастиря лева – Вітторіо Карпаччо.