Святий Ієронім у келії – Антонелло да Мессіна

Святий Ієронім у келії   Антонелло да Мессіна

Антонелло да Мессіна – один з найбільших майстрів Раннього Відродження. Він народився в Мессіні і як живописець вийшов з провінційної середовища, більш пов’язаною з “Середземноморським Ренесансом” .

Однак, пройшовши школу в Неаполі, який у середині XV ст. став одним з найбільших центрів гуманістичної думки Італії, Антонелло да Мессіна долучився до різних культурних традицій. Він познайомився в тому числі і з творчістю нідерландських живописців, від яких перейняв не тільки техніку олійного живопису, але і увагу до “світу малих речей”, деталей, а також ряд іконографічних схем і подібних акцентів, любов до пейзажу, изображающему красу Божественного Творіння. Все це додало особливий характер творчості художника, в якому поєднувалися різні напрямки того часу.

“Святий Ієронім у келії” – з числа зрілих творів Антонелло. У картині помітно вплив нідерландського мистецтва, але разом з тим художник вірним принципам гуманістичного світосприйняття італійського Відродження з притаманними йому ясністю і впорядкованістю простору і типово італійської тяжінням до монументальності. Інші відомі твори: “Святий Себастьян”. Ок. 1475-1476. Картинна галерея, Дрезден; “Розп’яття”. Ок. 1455. Музей мистецтв, Бухарест.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Святий Ієронім у келії – Антонелло да Мессіна.