Святий Ієронім – Хусепе де Рібера

Святий Ієронім   Хусепе де Рібера

Ієронім – християнський святий, головна заслуга якого – переклад Старого Завіту на латинську мову. Латинська Біблія, створена Ієроніма, є канонічним латинським текстом Біблії донині. Святий Ієронім вважається небесним покровителем усіх перекладачів. Ієронім навчався в Римі, де був хрещений.

Багато подорожував, вивчав античну та християнську літературу. У Сирії Ієронім тяжко захворів і у нього було видіння, що він повинен був присвятити себе Богові. Ієронім пішов у Халкидскую пустелю в Сирії, де вивчав мову юдеїв з метою вивчати Біблію в оригіналі Коли Ієронім у сані єпископа повернувся в Рим, він завоював велику довіру у відомих знатних жінок Риму: під впливом Ієроніма його ровесниця аристократка Паула і її дві дочки вирішили стати аскетками.

Проте одна дочка Паула не витримала такої складної для неї життя і померла. Весь Рим засудив Ієроніма за смерть дівчинки. Також Ієроніма звинуватили в плотського зв’язку з Паулою. Після чого Ієронім був змушений залишити Рим і повернутися в Сирію. Слідом за Єронімом пішли Паула з іншого дочкою. Там вони активно допомагали Ієроніму в перекладі і копіювання тексту Біблії. Паула на свої гроші побудувала чотири монастиря в Віфлеємі. В одному з них оселився Ієронім.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)