Святий Йоан Хреститель – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Святий Йоан Хреститель   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Ймовірно, ця робота Караваджо була однією з трьох картин, які він взяв з собою, вирушивши з Мальти в Рим в надії отримати після скоєного вбивства помилування від папи римського Павла V.

Художник мав намір подарувати ці полотна його племіннику, кардиналу Шіпіоне Боргезе, щоб той клопотався за провинився перед понтифіком. У Вічне місто живописець так і не повернувся, померши по дорозі, але залишився полотно свідчить про те душевному стані, в якому він перебував останні роки життя.

Святий Іван Хреститель, якого починаючи з епохи Відродження часто зображували не зрілим чоловіком, а юнаків, сидить зануреним в роздуми. Його вигляд сповнений печалі, і цього відчуття не розвіюють ні теплий світло, що заливає фігуру, ні червона драпірування.

Караваджо починав зі світлих і щасливих за настрою полотен, потім писав повні пристрастей і гострого драматизму роботи і, нарешті, прийшов до наповненим трагічним відчуттям буття картин, які він творив наприкінці свого короткого життя. Творчість художника відобразило його власний життєвий шлях.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)