Святий Стефан проповідує – Вітторе Карпаччо

Святий Стефан проповідує   Вітторе Карпаччо

Цикл картин Карпаччо, присвячений життю св. Стефана і написаний для богословського училища “Скуола ді Санто Стефано” Венеції, був початий в 1511 р. Карпаччо зображує Стефана, одягненого в одяг диякона XVI ст. і проповідує перед зборами уважних слухачів. Він стоїть на п’єдесталі античної статуї, що символізує перемогу християнства над язичництвом.

Фігура з прихованим вуаллю особою позаду групи сидять жінок – алюзія на популярну християнську алегорію, яка представляла іудаїзм в вигляді жінки з пов’язкою на очах, сліпий і глухий до благої вісті Євангелій; чоловіки позаду неї – це, напевно, члени ради єврейської громади, обвинуватили Стефана в богохульстві.

Восьмикутний Баптистерій за спиною Стефана говорить про неминуче торжество християнства. СВ. СТЕФАН. Стефан шанується як перший християнський диякон і мученик. Легенда розповідає, що мощі Стефана були доставлені в Рим і поміщені в гробницю св. Лаврентія. Коли гробницю відкрили, Лаврентій посунувся, щоб дати місце Стефану.

В італійській і французькій живопису епохи Відродження Стефан часто зображується у вигляді молодого диякона з атрибутом цього святого – каменем, який слугував знаряддям його мучеництва. В оповідному циклі фресок Фра Анджеліко в капелі Миколи V в Римі він зображений разом зі св. Лаврентієм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Святий Стефан проповідує – Вітторе Карпаччо.