Святий Христофор – Ганс Мемлінг

Святий Христофор   Ганс Мемлінг

В 1484 р. Біллем Морив замовив Мемлингу триптих для вівтаря каплиці церкви Св. Якова в Брюгге. На центральній частині вівтаря зображені св. Мавр і св. Жиль, а між ними – св. Христофор, несе на плечах Немовляти Христа.

В печери в скелі відлюдник тримає ліхтар, показуючи подорожнім небезпечний брід. Немовля на плечах святого підняв благословення праву руку. Погляд Христофора спрямований вгору; з виразу його обличчя було видно, що він дізнався, кого несе, в той момент, коли на його жердині чудесним чином розпустилося листя. Мемлінг передає велетенський зріст Христофора, зобразивши його ноги під водою нижче рівня землі. СВ. ХРИСТОФОР.

Житель Ханаана, відрізнявся величезним ростом і силою, св. Христофор звернувся в християнство, щоб служити наймогутнішій панові. Відлюдник велів йому допомагати тим, хто хоче перейти вбрід небезпечну річку. Одного разу дитина попросив перенести його через річку, Христофор узяв його на плечі і увійшов у воду.

З кожним кроком вода ставала все більш бурхливою, а дитина важким, як свинець. Коли вони дісталися до іншого берега, Немовля відкрив йому, що він Христос, несе на собі тягар усього світу. Він велів Христофору увіткнути в землю свій жердину, і на наступний ранок жердину вкрилося плодами і листям.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святий Христофор – Ганс Мемлінг.