Святий Євангеліст Марк – Джованні Чімабуе (Ченни ді Пепо)

Святий Євангеліст Марк   Джованні Чімабуе (Ченни ді Пепо)

Апсида і широкий трансепт Верхньої церкви Сан Франческо прикрашені фресками Чімабуе. Тут представлено зображення одного з чотирьох євангелістів, написаних на хрестовому зводі средокрестия. По обидва боки нервюр зводу проходить написаний фарбами бордюрний орнамент з листям аканту, і в сформованому ним трикутнику зображений Євангеліст Марк на троні; він пише книгу.

Перед столом зображений його постійний атрибут – крилатий лев. Справа у кожному з чотирьох трикутних просторів – види міст, що символізують чотири частини світу і позначають регіони діяльності євангелістів. Так, поруч з Марком зображений вигляд Риму з написом YTALIA”.

У центрі можна дізнатися купол Пантеону, поруч з ним ліворуч – Торре делле Милизье. За ними височить Латеранская базиліка, зубці якої прикрашені гербами з вказують на Стародавній Рим літерами SPQR і гербом родини Орсіні. Височіє праворуч церква з фрескою Деісус” на фронтоні і з дзвіницею – схематичне зображення старого собору св. Петра. Перед ним велике кругле укріплення – замок Святого Ангела.

Герб родини Орсіні вказує на те, що фреска створена під час правління нащадка цього прізвища, папи Миколи III, який був великим покровителем францисканського ордену. Поверхня картини пошкоджена, але полнозвучний мову форм, що виражає драматичну напруженість і мальовнича манера зображення, моделювання світлотінями, яскраві фарби гідним чином представляють мистецтво Чімабуе, в якому одночасно виявляються всі досягнення византизирующего дученто і нові, що народжуються художні устремління.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Святий Євангеліст Марк – Джованні Чімабуе (Ченни ді Пепо).