Святилище Бентен на ставку Инокасира-але икэ – Утагава Хиросигэ

Святилище Бентен на ставку Инокасира але икэ   Утагава Хиросигэ

Ставок Инокасира знаходився в районі Мусасі-але, де було багато джерел. Цей район значно віддалений від центру Едо, його важко назвати навіть передмістям столиці. Історія ставка пов’язана з Токугава Іеясу, який гідно оцінив прозорість і смак води в ставку і наказав побудувати акведук для постачання питною водою Едо.

Акведук Канда-дзесэй почали будувати на початку XVII століття, вода в ньому не пересихала навіть під час сильної засухи. Ставок живили сім підземних ключів, інша його назва – Нанаи-але икэ. Він мав вузьку і витягнуту форму, довжиною близько кілометра. Від ставу відкривався вид на гряду Нікко, але Хиросигэ показує її з південної сторони, хоча сам ставок видно з північного сходу. Ймовірно, це було не так вже й важливо, головне, що всім жителям Едо було відомо, що від ставка відкривався далекий вид на гори Нікко.

На острові посередині ставу знаходилося Святилище Бентен-але ясіро, його Хиросигэ показує, використовуючи суворо фронтальний ракурс, як і в зображенні мосту, що веде до нього. Жовті смуги хмар на дальньому плані змінюють своє забарвлення аркуші пізнього видання. Дерева першого і другого планів набувають чіткі, темні контури. Червоне зарево на горизонті поступово переходить у темно-синю смугу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Святилище Бентен на ставку Инокасира-але икэ – Утагава Хиросигэ.