Святилище Сіба Симмэй, монастир Дзодзедзи в Сиб – Утагава Хиросигэ

Святилище Сіба Симмэй, монастир Дзодзедзи в Сиб   Утагава Хиросигэ

Монастир Дзодзедзи на горі Санъэндзан був головним храмом в районі Канто школи Дзьодо-сю. Хиросигэ зображує площа перед червоними воротами Даймон – Головними Воротами монастиря, вони видно на гравюрі зліва. За ними були ворота Саммон, а далі видніється дах Hondo – головного будинку.

Це був великий буддійський центр, де навчалося понад 3000 ченців одноразово. Лекції дозволено було відвідувати мирянам і іноземцям, одним з них був Микола Касаткін – перший російський православний місіонер. Праворуч від Дзодзедзи перебувало святилише Сіба Симмэй. Цей святилище було побудовано в XI столітті і присвячений божествам святилища в Ісе. Стиль будівлі – сім-мэйдзукури, особливістю якого є дах з перехресними кроквами. Тут проходили театральні вистави.

Територія храму була місцем поховання членів сім’ї Токугава. Рано вранці ченці Дзодзедзи відправлялися в Едо для збору милостині. Перед ними Хиросигэ зобразив веселу компанію сільських жителів. У наступних варіантах друку цієї гравюри, колір неба на обрії змінюється на темно-фіолетовий, замість червоного. У лівому нижньому куті, з’являється темно-сіру пляму, на якому яскраво виділяється червоний картуш з ім’ям Хиросигэ. Червона смуга проходить біля верхньої кромки листа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святилище Сіба Симмэй, монастир Дзодзедзи в Сиб – Утагава Хиросигэ.