Святилище Хатіман в Итигая – Утагава Хиросигэ

Святилище Хатіман в Итигая   Утагава Хиросигэ

На передньому плані видно частину мосту біля воріт Итигая. Назва Итигая означає дослівно “Ринкова долина”. За мостом зліва розташовувалися будинки, пройшовши вздовж яких в північному напрямку можна було дійти до кам’яних сходів святилища Итигая Хатіман-дзіндзя – одного з найстаріших синтоїстських святилищ в Едо, вона видно на гравюрі праворуч. Цей храм був побудований Ота Аокан в 1476 році, з метою захисту замку Эдодзе. Він був частиною храму Цуругаока Хатіман у Kamakura.

Спочатку Итигая Хатіман-дзіндзя перебував за воротами Итигая, але після того як на початку XVII століття зовні прокопали рів, храм перенесли на те місце, де він знаходиться і понині. Цей храм почали називати Камэгаока Хатіман. Він перебував під захистом уряду бакуфу і входив у вісімку найвідоміших храмів, присвячених богові війни Хатиману. На території храму багато дерев сакури. Внизу біля кам’яних сходів розмішалися чайні, театри. Зліва видніється великий особняк з пожежної вишкою – головний будинок клану Оварі – бічної гілки клану Токугава.

Крім загальної барвистою активності пізнього варіанти гравюри, в ній з’явилися додаткові кольори, наприклад у забарвленні смуг умовних хмар стали помітніше жовті тони. За допомогою затемнення всередині контурів дерев, укосу берега зроблена спроба передати їх обсяг.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)