Святкування хрестин – Ян Стін

Святкування хрестин   Ян Стін

На перший погляд здається, що на картині веселе свято з нагоди народження дитини. Мати відпочиває після пологів Вже напідпитку від радості батько, правою рукою, тримає немовля, а лівою дістає гаманець з – за пояса, щоб дати гроші повитухе, зворушує його за плече. Але якщо приглядется, виявляться цікаві натяки.

На картині чітко видно, як посміхаючийся людина тримає ріжки над головою дитини. А цей знак і у XVII столітті, так і в наші дні означав і означає – чоловіка-рогоносця. І єхидна посмішка людини, що тримає ріжки, натякає що він причетний до появи цього чарівного малюка. Ян Стін був дуже веселий чоловік і любив всякі жарти та натяки такого типу.

Ось дві жінки Варять особливий напій з вина, яєць, кориці і цукру. Він вважався вельми корисним для породіль і традиційно подавався на святі в честь народження дитини. Одна з жінок простягає ркук до гаманця господаря будинку – вона теж не проти отримати плату за свою роботу.

А нижче Розбита яєчна шкаралупа. Вона символізувала у голландців безпліддя. Це ще один натяк на те, що “батько” – насправді рогоносець. А на передньому плані – Грілка для ліжку. У XVII ст. у Голландії, в просторіччі називали “грілкою” жінку, яка яка зраджує чоловікові. Грілка, биті яйця – це, зрештою, як-то вписувалося в сюжет картини. Але “ріжки”!

Подібні деталі вважалися в той час абсолютно неприпустимими. І “ріжки” пропали в XIX столітті. Їх просто зафарбували. Але в каталозі 1785г, коли картина в черговий раз виставлялася на продаж, про них згадали спеціально, вважаючи особливої “родзинкою”, здатної привернути увагу покупця Тільки в 1983р, під час реставрації ці “ріжки” виявили.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святкування хрестин – Ян Стін.