Свято Ірода і усікновення глави Іоанна Хрестителя – Беноццо Гоццолі

Свято Ірода і усікновення глави Іоанна Хрестителя   Беноццо Гоццолі

Беноццо Гоццолі, флорентійський художник епохи Відродження, відомий своїми чудовими монументальними фресками. Зберігся до наших днів цикл “Хід волхвів”, сповнений живописцем для палаццо Сім’ї Медічі, вражає і дивує глядачів своєю мальовничістю і багатством деталей.

“Свято Ірода і усікновення голови Іоанна Хрестителя” – досить рідкісне для майстра камерне, невеликого формату твір, що ілюструє один з текстів Нового Завіту. Іоанн Хреститель-пророк і провісник приходу Христа, затаврував царицю Іродіаду як розпусницю і вбивцю.

На святкуванні дня народження царя Ірода Соломія – дочка Іродіади – полонила прекрасним танцем володаря, і він погодився виконати будь-яке її бажання. В нагороду за своє мистецтво Соломія зажадала вбити Іоана і доставити його голову на срібному блюді. Правитель Іудеї був вражений бажанням падчерки, але виконав обіцянку, наказавши стратити пророка. Гоццолі переносить місце дії трагедії в інтер’єри другої половини XV століття, а також убирає персонажів в багаті одягу сучасного йому покрою.

Художник має композицію таким чином, що основні моменти історії розгортаються перед глядачем на одній картині. Танцю героїні відведено центральне місце, в лівому кутку полотна – продовження сюжету: відбувається страта, на задньому плані – останній елемент оповіді: Соломія підносить голову Іоанна в дар своєї матері.

Цікава поза танцюючою царівни. Незважаючи на витончено і граціозно відведену ногу, у всій її постаті, що летять, скульптурних складках сукні, жесті руки і гордій профілі голови відчуваються напір і сила, що представляють загрозу недругам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Свято Ірода і усікновення глави Іоанна Хрестителя – Беноццо Гоццолі.