Свято Св. Миколи – Ян Стін

Свято Св. Миколи   Ян Стін

Обширний клас картин, званих жанрової живописом, не менш різноманітний, ніж пейзаж або натюрморт. Її діапазон простирається від бійок в таверні до вишуканих домашніх інтер’єрів. “Свято Св. Миколи” Яна Стіна знаходиться десь посередині.

Святий Миколай тільки що завдав свій передріздвяний візит до зображений на картині будинок, залишивши там іграшки, цукерки та тістечка для дітей. Всі дуже задоволені, крім поганого хлопчика зліва, якому дісталася лише березова палиця. Стін розповідає цю історію з явним задоволенням, прикрашаючи її безліччю чудових деталей. Він був гострим спостерігачем, наділеним самим сильним почуттям добродушного гумору серед усіх голландських живописців повсякденному житті. Щоб збільшити свої доходи, які він тримав готель, і це, може бути, пояснює глибину його проникнення у психологію людської поведінки.

Властиве Стіну відчуття часу і майстерність характеристик нерідко змушує згадати Франса Хальса, у той час як його тяжіння до “розповіді” йде від традиції Пітера Брейгеля Старшого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)