Свято Венери (Вакханалія немовлят) – Тіціан Вечелліо

Свято Венери (Вакханалія немовлят)   Тіціан Вечелліо

“Свято Венери ” складає разом з “Вакханалією ” музею Прадо і картиною “Вакх і Аріадна” лондонській Національній галереї єдиний цикл, присвячений Вакху і Венері, написана Тиціаном в 1518-1523 роках для феррарского герцога Альфонсо Д’есте.

Три картини Тиціана і закінчений Тіціаном “Свято богів” Джованні Белліні, мабуть, об’єднані програмою, складеною феррарскими гуманістами. У здійсненні цієї програми спочатку повинні були взяти участь феррарский живописець Доссо Доссі, флорентієць фра Бартоломео і Рафаель, з яким велися переговори про написання картини “Тріумф Вакха”.

У 1517 року Рафаель навіть отримав авансом 50 дукатів, але угода не відбулася. Близько 1518 замовлення був переданий Тіцианом. “Свято Венери” є першою картиною циклу. Її сюжет, що включає два епізоди – збір фруктів і поклоніння Венері, – почерпнуть у Філострата.

Картина перебувала у Феррарі до 1598 року, коли після приєднання Феррари до папським володінням вона разом з іншими картинами феррарской колекції була перевезена в Рим і стала власністю кардинала Альдобрандіні. До 1639 року перебувала в Римі в палаццо Людовизи, потім була подарована іспанському королю Філіпу IV

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Свято Венери (Вакханалія немовлят) – Тіціан Вечелліо.