Свято весільного договору – Михайло Шибанов

Свято весільного договору   Михайло Шибанов

Відомості про творчість, а тим менше про життя Михайла Шибанова дуже бідні. Не відомі ні дата його народження, ні походження, ні місце навчання. Єдиний факт, це те, що він виконував приватні замовлення. Є припущення, що він писав іконостаси, а також відомі деякі його роботи XVIII століття. На цих роботах автор змальовував життя простих селян. Вони унікальні для свого часу саме за тематикою зображення. В ті часи селян ніхто не малював. До таких картин належить його полотно “Святкування весільного договору”.

Ця картина зайняла почесне місце в розвитку російської жанру XVIII століття. З іншого боку картини була збережена авторська напис, яка розповідала про те, чому автор обрав саме такий сюжет. Про сам святкуванні можна дізнатися із старовинних описаний селянського побуту. Суть полягає в тому, що наречений повинен приїхати і подивитися на наречену. Вони обмінюються кільцями і невеликими подарунками. І якщо всі про все домовилися, і всі всім сподобалося, то порушити це договір ніхто не мав права, так як він був “святий і непорушний”. Саме цей урочистий момент і показав нам Михайло Шибанов у своєму відтворенні.

На картині, в самому центрі, ми бачимо дуже урочисто одягнену наречену. Вона як статуя стоїть серед людей, які уважно її розглядає. Одягнена вона в квітчастий сарафан, світлого кольору. Голову покриває розшитий золотою ниткою убір і фата. На шиї красується перли. Поруч з нареченою ми бачимо відповідно одягненого нареченого. На ньому ошатний каптан. Голова прикрита капелюхом темного кольору.

Навколо них зібрано багато народу. Вони теж в ошатному вбранні. На чоловіках довгі сукняні сіряки, а жінки в шикарних сарафанах і кокошниках. З іншого боку картини, видно стіл і чотирьох чоловіків. По всій видимості, це рідні нареченої: батько і брати. Вони люб’язно запрошують усіх до столу. І якщо б не передмову до картини, то на перший погляд і не скажеш, що це прості селяни.

Своїм твором Михайло Шибанов показує нам віру простого народу в традиції. Як би їм важко не жилося, але традиціям вони завжди дотримувалися і віддавалися з душею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Свято весільного договору – Михайло Шибанов.