Свято всіх святих – Альбрехт Дюрер

Свято всіх святих   Альбрехт Дюрер

Як і в усіх творах Дюрера, в картинах на релігійну тему з усією силою позначається інтерес художника до живої людини, до його душевному стану. Повні життя і пейзажні фони. У прекрасною і, разом з тим, строгій класичній манері художником вирішена композиція роботи “Вівтар Ландауэр” або “Свято всіх святих”.

Весь простір являє собою сферу, утворену святими навколо центральної групи Отця, Сина і святого Духа. І якщо центральна сцена Паумгартнеровского вівтаря, так само як і “Оплакування Христа”, ще кілька перевантажені і не вільні від відомих умовностей, то створене на кілька років пізніше флорентійське “Поклоніння волхвів” справляє враження впорядкованості.

Невелике число фігур скомпоновано в живу групу, і всі зображення являє собою виконану ліричного почуття жанрову сцену. Абсолютно по-новому трактовано образи святих Георгія і Євстафія на стулках вівтаря Паумгартнера. В образах святих воїнів представлені люди тієї епохи, мужні і сильні, без найменшого натяку на благочестя. Лише наявність певних атрибутів дає уявлення про те, що це зображення святих.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)