Схил Аоидзака за воротами Тораномон – Утагава Хиросигэ

Схил Аоидзака за воротами Тораномон   Утагава Хиросигэ

Біля північно-західного підніжжя височини Саннодайти від воріт Акасака Гомон до воріт Тораномон розташовувався вузький ставок Тамэикэ, у формі гарбуза-горлянки. Надлишки води з ставка стікали в Сотобори – Зовнішній рів замку Эдодзе, який знаходився недалеко від воріт Тораномон. Від ставу Тамэикэ до зовнішньої сторони Тораномон тягнувся схил Аоидзака, де росла мальва лісова, звідси і назва – Аоидзака. У цьому районі проживали дайме, тому можна бачити їх особняки.

На правому березі Зовнішнього рову видніються будівлі найстарішого синтоїстського святилища Санно-дзіндзя. Поруч з ним розташовувався маєток дайме Кегоку Садо-але ками, на території якого стояло святилише Компира. Двоє молодих людей на передньому плані, одягнені тільки в стегнах пов’язки і головні хустки, – ймовірно, ремісники. Вони несуть в руках ліхтарики з написом: “Кампіна Дайгон-ген”. Вони повертаються після ритуального обливання холодною водою в зимові місяці в святилише Компира, що було обов’язково під час десятирічного навчання підмайстри.

Як і в більшості гравюр пізнього видання, колорит в цьому листі перетворюється в більш темний і насичений. Темно-синя смуга бокаси, що проходить в першій версії поперек течії каналу, тепер помешена в центрі невеликого водоспаду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Схил Аоидзака за воротами Тораномон – Утагава Хиросигэ.