Таитянки на березі річки – Поль Гоген

Таитянки на березі річки   Поль Гоген

Імпресія фарб, екзотика пейзажу, велика кількість оголених жіночих тіл – деталі однієї картини за таитянским мотивів у виконанні одного з найвидатніших представників французького постімпресіонізму Поля Гогена. “Таитянки на березі річки” – робота, яка має композиційну особливість побудови планів. Вони немов шари пирога – перший, другий, далекий, – мають свою фактуру, співвідношення кольорів, техніку виконання. Розберемо цей садкий десерт на складові. Що відкриває перший план? Це прохолодна палітра води. Вона наче зіткана з яскравих барвистих шматочків.

У річковій воді губляться відображення, розмиваючи різкість образів тих, хто присів на теплі камені на березі. Цей шар хрусткий і ламкий, м’ятного смаку з гладким маслянистим блиском Далі – основний другий план з героїнями картини. Це самий смачний і насичений відтінками шар гогеновского десерту.

Тут сховалися фарби ванілі і персика, пересмаженої бісквіта і кориці. Вицвілий трава перемішана з піском, по якій нещодавно ходили екзотичні красуні, залишаючи сирі сліди. Білі брили каміння схожі на кучугури вати – солодкою і липкою. На них сидять втомлені жінки.

Одні ведуть розмову, інші стежать за втікаючої водою і хмарами, створюють гладку пелену. Це сама складна в приготуванні просочення, розкриває ідею створення простої картинки про те, як безтурботна часом буває життя остров’ян. А там, біля лінії горизонту, біліє рожевий зефір небосхилу. Він покритий ніжною скоринкою персикового кольору утвореної променями, що минає сонця. Гарний краєвид видає невимушену манеру Гогена, його легкий норов і пристрасть до торжества фарб. Він як і раніше використовує абрис силуетів, різну ступінь нахилу масляних штрихів і густоти фарб, завдяки чому сюжет має певний контраст деталей і їх різкість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Таитянки на березі річки – Поль Гоген.