Такала-але баба – скаковой коло – Утагава Хиросигэ

Такала але баба   скаковой коло   Утагава Хиросигэ

Хиросигэ зображує одну з тренувальних скакових майданчиків в північно-західному передмісті Едо, побудованих в 1636 р. за наказом третього сьогуна Иэмииу на території будинку Оварі. Її довжина становила 650 метрів, а ширина – 55 метрів. Тут проходили не тільки тренування самураїв, але і змагання зі стрільби з лука ябусамэ.

На передній план гравюри висунуто зображення круглої мішені, обтягнутих шкірою, поруч валяються стріли – вони не втикалися в мішень, оскільки вістря обмотували тканиною. Праворуч видно троє лучників, що стріляють по мішені. В центрі аркуша, на задньому плані зображені два вершники, вони мчать по дорозі, що обрамляє майданчик. На південь від манежу перебував святилише Анаиримангу, присвяченого богу – покровителю стрільби з лука. Кожен з сьогунів один раз за час свого правління проводив тут змагання зі стрільби з лука.

На північній стороні манежу були посаджені сосни, в якості захисту від вітру. У тіні дерев видніються дахи чайних будиночків і ресторанів. На горизонті біліє конус Фудзі. У ранньому варіанті гравюри дерево на передньому плані зліва набагато темніше, ніж у пізньому. При цьому загальний колорит пізнього листа став більш насиченим. Змінився також і колір квадратного картуша: він став сіро-синім замість жовтого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Такала-але баба – скаковой коло – Утагава Хиросигэ.