Талісман – Генріх Іполитович Семирадський

Талісман   Генріх Іполитович Семирадський

Свої найзнаменитіші картини Генріх Семирадський написав в Італії. Фантастичні краси передмість Риму приводили художника в захват, змушували працювати фантазію, яка преображала все навколо в живі картини стародавнього світу, відтворювала вигляд людей, що колись жили серед цих полів, лісів, гір і моря.

Роками працюючи над історичними композиціями, які вимагали глибокої літературної опрацювання, численних композиційних прикидок і незчисленної кількості натурних етюдів і замальовок, Семирадський для “відпочинку” писав жанрові картини невеликих розмірів, що зображують ідилічні побутові сцени з давньоримської життя. У картині “Талісман” невигадлива сцена розігрується на тлі південної природи.

Сюжетна лінія майже втрачає значення, в ній нічого не відбувається і лише відчувається саме протягом життя. Всі сили художник зосереджує на передачу стану спокою, безтурботного щастя і блаженної тиші. Картина написана з натури, лише поміщена в інший шар реальності.

Створений Семирадским полужанр-полупейзаж з античної життя користувався значним попитом у багатих колекціонерів. Рідкісне велике збори в Росії не включало творів майстра. Сьогодні більшість подібних картин розсіяно по провінційних музеях, складаючи гордість їх експозицій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)