Талісман – Поль Серюзьє

Талісман   Поль Серюзьє

Картина “Талісман” Серюзьє була для нього найбільш цінною і важливою, за твердженням самого майстра. Програма полотна далека від змісту – робота відображає пейзаж. Назва картині дав сам художник, маючи на увазі, що вона – знакова для нього, що забезпечила йому успіх на шляху творчого самовизначення.

Робота була створена 1888 році під чуйним керівництвом Поля Гогена, якого Серюзьє вважав своїм головним учителем, визначив почерк художника, його індивідуальний стиль. З першого погляду на полотно глядач відразу може відзначити щось спільне з картинами Гогена, а саме, відношення до кольору ріднило двох великих імпресіоністів. Чисті, яскраві кольори складають картину, роблячи неважливим сюжет, висуваючи на перший план, займаючи чільне місце.

Природу Серюзьє зобразив тими кольорами, які поставали перед очима художника, який роздивляється мальовничий пейзаж. Якщо тінь від дерев віддавала блакиттю, то і відбилася вона на картині свіжим ультрамарином, якщо самі дерева поставали в жовтому кольорі, то і на картині їх об’ємна крона передається буйством жовтого.

Таким чином, робота “Талісман” стала квінтесенцією основного принципу живопису майстра, який розтлумачив йому Гоген: художник не повинен копіювати природу, він призначений перетворювати її, розбавляти чистими фарбами, створюючи чарівну динаміку. Картину “Талісман” Серюьзье дбайливо зберігав усе своє життя, як нагадування про початок творчого шляху і ролі в ньому великого Гогена.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)