Танці навколо золотого тільця – Нікола Пуссен

Танці навколо золотого тільця   Нікола Пуссен

Коли Мойсей сорок днів і ночей на горі Синай вів розмову з Богом, народ Ізраїлів втомився його чекати. Їм потрібен був новий провідник, який би йшов попереду і показував їм дорогу в Землю обітовану. І вони попросили Аарона, старшого брата Мойсея, створити статую язичницького бога, щоб йому поклонятися.

Аарон зібрав у всіх жінок золоті прикраси і відлив з них золотого тільця. Перед відполірованим яскраво сиявшим на сонці тельцем він поставив жертівника. Всі дивилися на нього як на диво. Аарон пообіцяв на наступний день влаштувати велике свято.

На другий день всі одягли в святкові вбрання. Аарон зробив на жертівнику цілопалення. Після цього всі почали їсти, пити, танцювати навколо золотого тільця і хвалити Аарона за появу у них красивого золотого бога. Все це побачив Господь, дуже засмутився і велів Мойсею спускатися до людей, бо вони творять неправедне діло. “Розбестили народ твій, – сказав Він Мойсею, – який ти вивів з Єгипетської землі.”

Коли Мойсей побачив танці навколо золотого тільця, то запалився гнівом, підійшов до жертовника і кинув бичка в багаття. Потім він відокремив тих, хто визнає закони Господні, від тих, хто їх не визнає. Тих, хто хотів служити золотому тельцю, Левієві сини вбили. Після чого Господь наказав Мойсеєві вести народ далі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Танці навколо золотого тільця – Нікола Пуссен.